Black Friday

Jak przygotować się na największe obniżki w roku?

Właściwie to można powiedzieć, że Black Friday zawdzięcza się kolonizatorom z Ameryki Północnej, którzy postanowili urządzić dożynki na cześć Indian Wampanoang. Od tego momentu urządzane jest Święto Dziękczynienia, które zostało ustanowione oficjalnie przez Abrahama Lincolna. Dlaczego Black Friday można zawdzięczać temu właśnie wydarzeniu? Ponieważ odbywa się zawsze dzień po tym wielkim, amerykańskim święcie.

Czas na wyprzedaże przedświąteczne

Niedługo nastąpi szał wyprzedaży. Czy opłaca się korzystać z promocji? To, co było kiedyś nie lada popularne tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, teraz zaczęło sięgać na cały świat.  Teraz mieszkańcy wszystkich krajów zacierają ręce, aby móc doczekać się na jeden z ostatnich piątków listopada, kiedy to praktycznie we wszystkich sklepach zostaną urządzone wyprzedaże różnego typu. W 2023 roku Czarny Piątek przypada 24 listopada. Jak szukać największych okazji tego dnia?

Jak przygotować się na największe obniżki w roku?

Wielu klientów zauważa, że w niektórych miejscach ceny w Black Friday jednak nie spełniają ich oczekiwań, bo finalnie są za duże. Czym jest to spowodowane? Nieuczciwym podejściem sprzedawców. Niestety, ale są tacy przedsiębiorcy, którzy ceny promocyjne podają na długi czas przed Czarnym Piątkiem, aby jednak już w samym tym okresie przygotowań …podnieść je. Wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, że w owy piątek wszyscy i tak tłumnie ruszą do sklepów, aby polować na ubrania, akcesoria i sprzęty ulubionych marek. Na takie postępowanie nie można jednak pozwolić. Jak w takim razie dobrze się przygotować?

Analiza rynku

Już przed końcem września (a nawet jeszcze wcześniej) wszyscy są świadomi tego, kiedy odbędzie się szalony piątek z licznymi wyprzedażami, których celem ma być oszczędności finansowe w portfelach klientów. Zamiast zapłacić więcej, będą oni chcieli zapłacić mniej. O co jednak dokładnie chodzi?

O to, aby zdecydowanie wcześniej zacząć obserwować ceny, jakie sugerowane są przez sprzedawców. Aktualnie będzie to mocno ułatwione, ponieważ sprzedawcy są zmuszeni do tego, aby obserwować ceny sprzed 30 dni. Dzięki temu będzie można ocenić z jaką faktycznie sytuacją ma się do czynienia. Czy podana cena jest naprawdę niższa czy jednak lepiej poczekać na zakończenie czarnopiątkowych wyprzedaży.

Taka analiza rynku pozwoli faktycznie ocenić czy robienie zakupów w tym dniu będzie opłacalne. Nie wszyscy sprzedawcy postępują w tak nieuczciwy sposób. Jednak kilka takich firm z lubością prowadziło taką politykę. To dlatego należy się ich wystrzegać.

W jakich sklepach urządzane są wyprzedaże na Black Friday?

Praktycznie we wszystkich. Aktualnie tak wiele marek postanawia wziąć udział w tej szalonej promocji, że bez trudu będzie można znaleźć w nie swój ulubiony lub wcześniej upatrzony sklep. Może faktycznie będzie to doskonała okazja do tego, aby kupić upragniony telewizor w niższej cenie. W Black Friday wiele osób kupuje już prezenty gwiazdkowe, aby móc zaoszczędzić na tym ogromne ilości pieniędzy. To także dobra okazja do tego, aby wzbogacić swoją garderobę o kolejne ubrania i akcesoria.

Żaden konsument nie będzie miał problemu z tym, aby znaleźć sklep, gdzie będzie można udać się na wyprzedaż. Tym bardziej że już na długo przed będzie można spotkać wiele reklam na mieście i w świecie wirtualnym o tym, jakich dokładnie obniżek można się spodziewać i co one dokładnie będą obejmować. Tak więc wcześniej należy je obserwować, aby mieć świadomość tego, gdzie takie wyprzedaże faktycznie będą organizowane. Pozwoli to na zrobienie wymarzonych zakupów w niskich cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.